Hallinto

 Hallitus 2017

Varsinaiset jäsenet:
Gunilla Awellan, nilla@taraldset.nu
Jaana Sinkkonen, sinkkonenjaana@luukku.com
Hanna Tiainen, hanna.tiainen@salpaus.fi
Maarit Yli-Tokko, maarit.yli-tokko@gmail.com
Liisa Kaitala, liisa.kaitala@gmail.com
Viivi Lehtonen, brolga86@hotmail.com
Sissi Nyman, sissinyman@gmail.com

Varajäsenet:
Elin Magnusson, magnusson__2@hotmail.com
Annika Aho, annika.aho78@gmail.com
Taru Uotila, uotila.taru@gmail.com
Helena Raunio, helena.raunio@inthacienda.fi
Kirsti Lajunen, kirsti.lajunen@elisanet.fi
Virve Eronen, virveeronen@gmail.com
Kirsi Myhrberg, kikan3@suomi24.fi

Hallituksen puheenjohtaja: Jari Olkkonen,  jariolkkonen@gmail.com, p. 0500 925 669,

Yhdistyksen sihteeri:
Tarja Ahonen, taraho@utu.fi.

Yhdistyksen jäsensihteeri, jäsenasiat:
Hanna Tiainen, hanna.tiainen@salpaus.fi, p. 050 554 7578

Jalostusvaliokunta
Gunilla Awellan (nilla@taraldset.nu), Elin Magnusson (magnusson__2@hotmail.com), Maarit Yli-Tokko (maarit.yli-tokko@gmail.com), Liisa Kaitala (liisa.kaitala@gmail.com) ja Jari Olkkonen. Puheenjohtaja:  Jari Olkkonen (jariolkkonen@gmail.com).

Juhlavuoden 2018 juhlatoimikunta:
Merja Nyman-Olkkonen – hepojoenvuonohevoset@gmail.com, Sissi Nyman – sissinyman@gmail.com, Gunilla Awellan – nilla@taraldset.nu. Myös muut halukkaat otetaan mielellään mukaan toimikunnan toimintaan. Ideoita ja ehdotuksia otetaan vastaan. Ota yhteyttä toimikunnan jäseniin.

Yhdistyksen laskutusosoite:
Suomen Vuonohevosyhdistys ry
c/o Tarja Ahonen
Uusitalontie 14 A 2, 21500 Piikkiö

Yhdistyksen pankkiyhteystiedot: Danske Bank IBAN: FI 4780 0016 7010 7797. Maksuun on aina laitettava maksua kuvaava viesti esim. ”jäsenmaksu”, erityisesti jos kyse jäsenmaksusta.