Hallinto

 Hallitus 2019

Varsinaiset jäsenet:
Gunilla Awellan, nilla@taraldset.nu
Jaana Sinkkonen, sinkkonenjaana@luukku.com
Helena Raunio, helena.raunio@inthacienda.fi
Maarit Yli-Tokko, maarit.yli-tokko@gmail.com
Liisa Kaitala, liisa.kaitala@gmail.com
Elin Magnusson, magnussonelin1@gmail.com
Sissi Nyman, sissinyman@gmail.com

Varajäsenet:
Viivi Lehtonen, viivi1.lehtonen@gmail.com
Ida Illman, ida.illman@hotmail.com
Virve Eronen, virveeronen@gmail.com
Jonna Heino, jonna.heino@hotmail.com
Kirsti Lajunen, kirsti.lajunen@elisanet.fi
Taru Uotila, uotilataru@gmail.com
Tarja Ahonen, taraho@utu.fi.

Hallituksen puheenjohtaja: Jari Olkkonen,  jariolkkonen@gmail.com,
p. 0500 925 669

Yhdistyksen sihteeri:
Taru Uotila, uotilataru@gmail.com

Jalostusvaliokunta
Gunilla Awellan (nilla@taraldset.nu), Elin Magnusson (magnusson__2@hotmail.com), Maarit Yli-Tokko (maarit.yli-tokko@gmail.com), Liisa Kaitala (liisa.kaitala@gmail.com) ja Jari Olkkonen. Puheenjohtaja:  Jari Olkkonen (jariolkkonen@gmail.com).

Yhdistyksen laskutusosoite:
Suomen Vuonohevosyhdistys ry
c/o Tarja Ahonen
Uusitalontie 14 A 2, 21500 Piikkiö

Yhdistyksen pankkiyhteystiedot: Danske Bank IBAN: FI 4780 0016 7010 7797. Maksuun on aina laitettava maksua kuvaava viesti esim. ”jäsenmaksu”, erityisesti jos kyse jäsenmaksusta.

Tiedotus – viestintä
Yhdistykset tiedotuskanavat Facebook-, Instagram- ja kotisivulla ovat nimellä Suomen Vuonohevosyhdistys ry.